Pokemon GO pradžiamokslis (iki Gym)

Pokemon Go yra naujas produktas, po truputi užkariaujantis visą pasaulį, išgrūdęs jaunimą į gatves ir  liepęs gaudyti pokemonus. Japonai deda paminkštinimus ant stulpų, kad žmonės atsitrenkę nesižalotų, amerikiečiai naudoja “lure’us“ , norėdami pritraukti klientų. Kiti naudoja “lure’us“ tikėdamiesi ką nors atsakingai apiplėšti. Naudos gauna visi. Pokemon GO – žaidimas, pakėlęs Nintendo kompanijos vertę apytiksliai 11 bilijonų dolerių ir vienijantis žaidėjus eiti, kartu dėti “lure’us“, pirkti “powerbankus“, ieškoti paminklų, burtis į komandas ir… BENDRAUTI.

Žaidimas nėra sudėtingas, tačiau yra vienas esminis dalykas – jis nesako ką tau reikia daryti, “in game“ nėra jokių “tutorialų“, tik keli labai elementarūs patarimai, kurie ne visada ir ne visiems yra aiškūs. Ir panašu, kad ne visi potencialūs žaidėjai geba suprasti informaciją, pateiktą anglų kalba. Kadangi priklausau ne vienai Lietuvos Pokemon GO žaidėjų grupei ir matau begalę, atrodytų elementarių klausimų, nusprendžiau padaryti šiokią tokią atmintinę pradedančiajam, ar norinčiam pradėti žaisti asmeniui. Nesitaikau į taktines gudrybes, tai yra PRADEDANČIĄJAM. Taigi lets GO (nes Pokemon GO, duh).

Iš kur parsisiųsti?

Pokemon Go jau pristatytas Lietuvai, jį galima parsisiųsti iš apple ir android store.

android

apple

:

Neoficiali versija : http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/pokemon-go-0-29-0-release/pokemon-go-0-29-0-android-apk-download/

Kaip tai veikia?

Pokemon GO yra žaidimas, kuris naudoja realias jūsų lokacijas, imdamas informaciją iš Google Maps. Jūs galite matyti kelius, pastatus, įžymios vietos dažnai tampa “pokegym“ arba “pokestop“, tačiau apie tai vėliau. Jums judant, žaidimo ekrane judės ir jūsų personažas, naudodamas jūsų vietos parametrus. Norint žaisti Pokemon GO, visą laiką turėsite būti prisijungęs prie interneto, tačiau jis naudoja sąlyginai nedaug resursų ir beveik neskaito jūsų gmail laiškų.

Pokemon GO aplinka:

13681772_10154265027484014_765688063_o

Kas yra AR

Pokemon GO žaidimas gali naudoti augmented reality (AR), kuris naudos jūsų telefono priekinę kamerą ir taip jūs matysite realios aplinkos vaizdus, sumaišytus su sukurtais vaizdais. Šiuo atveju ant policijos automobilio gali šokinėti pokemonas ir panašiai. Šauni galimybė, tačiau nebūtina. AR reikalingas tik padaryti LABAI šmaikščius screenshotus, tačiau pačius pokemonus patogiau gaudyti AR išjungus. Beje, telefonai, neturintys gyroscope (mobiliako dalis, padedanti telefonui subtiliau reaguoti į orientaciją aplinkoje), nerodys pokemonų realioje aplinkoje.

Su įjungtu AR:

 venonat-cp-42-44-ar-so-took-my-dog-out-3015874

Su išjungtu AR:

13689583_10154259613194014_231640893_n

“Starter“ pokemonai

Pradedant žaidimą galėsite pagauti vieną iš 3 “starter“ pokemonų : Charmander, Squirtle arba Bulbasaur. Tačiau tai MELAS. Iš tiesų galite rinktis iš 4, ketvirtas yra garsioji žiurkė – Pikachu. Norint ją pagauti reikia paeiti atstumą, kad nebematytumėte prieš tai buvusių trijų pokemonų ir iš už kokio konteinerio turėtų išlįsti minėtasis Pikachu. Iš esmės starter Pokemonai daug nereiškia, tačiau, jei norite surinkti visą kolekciją, Pikachu yra pakankamai sunkiai randamas, skirtingai nuo likusių 3. Ir geltonas.

146832087274

am86nyj_700b

Kaip gaudyti?

Apačioje dešiniame kampe jūs matysite kokie pokemonai yra netoliese jūsų vietovėje. Kuo mažiau pėdučių, tuo pokemonas yra arčiau. Taip galėsite vaikščioti ratais ir žiūrėti kada pokemonas artėja, o kada tolsta.  Taip pat kartais galėsite matyti lapų sūkurių animaciją, tai reiškia, kad toje vietoje turėtų kuistis pokemonas, tačiau gali ir nesikuisti. Iš esmės vadovautis pėdsakais – paprasčiau.

Pokemonų radaras

13689641_10154265034379014_1701341982_n

Suradus pokemoną jūsų telefonas suvibruos ir monstras pasirodys jūsų telefono žemėlapyje. Jeigu pokemoną pamatėte jūs, pamatys ir kitas žmogus. Vienam žmogui pagavu pokemoną, jis niekur nedingsta, jį gali pagauti ir kitas. Spustelėjus ant pokemono jūs susirungsite su juo tête-à-tête. Esmė – braukiant pirštu kamuoliuką, jį užmesti pokemonui ant galvos. Geriausia užsimoti ir pirštą atleisti, kai aplink pokemoną yra žalias apskritimas, o pokemonas nesusinervinęs ir neskraido kaip pašėlęs. Čia tiesiog reikia praktikos. Kaip sakoma practice makes it perfect. Neskaitantiems angliškai – matematika mokslų motina.  P.S. paties telefono mesti nereikėtų…

phone (1)

Pokestojimai, saldainiai, kiaušiniai, viliotiniai, žvaigždžių dulkės ir kiti reikaliukai

 

Sugavus savo pirmuosius pokemonus atsiranda daug reikalų. Pirmiausia reikėtų aplankyti netoliese esančius “pokestopus“. Tai yra kažkuo išskirtinos vietos – pastatai, graffiti, fontanai, keistas medis, labai storas dėdė ir panašiai. Šios vietos žemėlapyje pavaizduotos kaip ore sklandantis kubas. Prie jo priartėjus, šis išsiskleidžia ir pasidaro apvalus. Ant jo paspaudus parodoma kokiam simboliui jis piriklauso. Tada per jį reikėtų perbraukti horizontaliu vaisingos nindzės braukimu, taip kad jis užsisuktų ir išmestų įvairių bonusų (kiaušinių, rutulių ir pan.) Ant kiekvieno iš jų spausti nebūtina, paspaudus X jie susirinks automatiškai.

pokestops-700x377.jpg.optimal

13663425_10154265066434014_739502195_o

Surinkus pokemonų juos galima “evolvinti“, tai yra išvystyti į kitą to pokemono stadiją. Tačiau nepasiekus bent 8 lvl to daryti nesiūlyčiau, nes vėliau rasite to paties tipo, tačiau žymiai stipresnių pokemonų, turinčių didesnį CP (kovinė galia) bei HP (gyvybės taškai). Evolvinimui naudojami saldainiai, kuriuos gaunate pagaudami pokemonus ar juos “transferindami“ į saldainius. Transfer mygtukas yra pokemono ekrano apačioje. Vienas pokemonas duoda 1 saldainį. Mažai CP turinčius pokemonus galima be jokių skrupulų versti saldainiais. Beje, pokemonus galima pervadinti, tačiau paliktų arenoje pokemonų vardų kiti žaidėjai nemato 😦 Taip pat galima kelti pokemonų lygį naudojant Power Up funkciją. Tam bus reikalingas 1 tam tikro pokemono tipo saldainis bei STARDUST. Stardust galima gauti po truputį iš visur.

Šiek tiek apie turimą inventorių (items) :

Pokeballs – kamuoliai, reikalingi gaudant pokemonus. Kiekvienąsyk prametus, kamuolys dingsta. Jei trūksta kamuolių, vadinasi laikas aplankyti miesto centrą. Provincijų gyventojams – aplankyti rajono centrą.

Incense – Pokemonio Banderas kvepalai, kurie 30 minučių prie jūsų vilios pokemonus. Siūlytina tuo metu pasivaikščioti, o ne sėdėti namie prie kompiuterio, nes, tarkime, lauke lyja ir sugalvojote parašyti kokį nors tutorialą.

 

pokemon-go-set-incense

Revive, potion – reikalinga kovoms arenoje. Pagydyti pokemonus ar juos prikelti. Tačiau apie tai dabar nešnekėsiu. Jei pasiekėte kovas arenoje, jau turėtumėte suprasti žaidimo esmę. Teoriškai. Praktiškai apie tai parašysiu kai daugiau žinosiu pats.

Lure Module (gaunamas pasiekus 8lvl arba galima pirkti už realius pinigus) – vienas smagiausių ir naudingiausių “item’ų“. Turi būti pritaisytas prie pokestopo, geriausiai vietovėje, kurioje gausiausia pokestopų ir jums tinkamo tipo pokemonų (kiekviena vietovė turi savo tipą – senamiestis pilnas žiurkių, šikšnosparnių ir balandžių, pajūris vėžlių ir žuvų ir pan. Holokausto muziejus pilnas dujinio tipo pokemonų 😦 .Šis modulis veikia 30 minučių , iš visų pakampių traukia pokemonus ir yra matomas visiems žaidėjams, esantiems toje vietojvėje, kaip ir pritraukti pokemonai. Taigi, jeigu norite iš kokio jaunuolio atimti telefoną, pamatę veikiantį Lure modulį galite drąsiai tikėtis ten rasti bent 3 virtualių monstrų gaudytojus. Beje, dedant Lure reikėtų įvertinti serverių nusiteikimą. Lūžtant serveriams pokemonų pagauti yra beveik neįmanoma. Tačiau įmanoma stilingai pražilti, it koks gangsteris.

Pokemon-Go-set-Lure-iPhone-screenshot-02

Eggs – kiaušiniai, randami pokestopuose. Juos galite rasti viršuje, dešiniame kampe, prie jūsų pokemonų suvestinės. Kiekvienas kiaušinis turi kilometražą, kurį nuėjus jis išsiris. Tam jį reikia įdėti į inkubatorių – paspausti ant kiaušinio ir tada “start incubation“ turėtų atsirasti kiaušinio inkubatoriuje animacija.  Kad atstumas užsiskaitytų, reikėtų būti įjungus aplikaciją, kad ir “backgrounde“ ir tikėtis, kad serveriai nelūžę. Su dabartine prisijungimo kokybe jums turbūt pavyks kiaušinį išridenti tik nuėjus 2x atstumą nei parašyta.

NE, su dviračiu ar automobiliu tai neveiks, nes taikomi greičio apribojimai. Girdėjau, kad žmonės, prieš išeidami į darbą pririša šuniui telefoną prie antkaklio. Katei prie uodegos – nerekomenduotina. Kuo daugiau kilometrų reikia nueiti, tuo didesnė tikimybė, kad išsiris geresnis pokemonas. Pradžioje gaunate “default“ inkubatorių, su neribotu inkubacijų skaičiumi, tačiau eigoje turėtumėte rasti daugiau, kad ir su ribotu inkubacijų skaičiumi.

Kiaušiniai:

 

Razz Berry – uogos, kurias galima numesti neramiems pokemonams, kad jie apsiramintų bišk i lengveu lįstų i rutulą.

 pokemongoitems

Komandos pasirinkimas

Pasiekus 5 lygį jūs galėsite pasirinkti komandą, už kurią norite žaisti. Tam reikės nueiti į artimiausią “Gym’ą“ – tai įvairūs svarbūs pastatai. Tarkime istoriniai paminklai, rotušės aikštės, arenos ir panašiai. Žemėlapyje šios arenos išskirtos pakankamai aiškiai.  Yra 3 komandos : Team Mystic, Team Valor and Team Instinct. Iš esmės nėra skirtumo už kurią komandą žaisti, tiesiog siūlyčiau sutraukti kuo daugiau bičiulių ir eiti į vieną komandą. Nes taip smagiau. 13644323_10154257652619014_540310187_n

Pabaigai keli patarimai – stebėkite kada serveriai yra geriausios kokybės. Tarkime jei nuo 18 val iki 24 val vakaro pastoviai išsijunginėja ir stringa, geriau net negaiškite laiko. Ramiai pasidarykite namų darbus, pašerkite katę, išveskite šunį, paerzinkite sesę ir vėliau galite imtis medžioklės.

Susikurkite offline žemėlapį. Tam reikia nueiti į google maps (žemėlapiai)  aplikaciją, paspausti ant meniu brūkšniukų, spausti jūsų vietos – namai- namai apačioje – atsisiųsti – atsisiųsti. Kadangi Pokemon GO naudoja google žemėlapius, susikurdami žemėlapius, prieinamus offline ir nereikalaujančius pastovaus atnaujinimo jūs sutaupysite ne tik interneto duomenų, bet ir telefono baterijos. Tai tiek PRADŽIAI turėtų pakakti.

Neišpasakyto informatyvumo iliustracija:

map

Geros medžioklės ir may the force be with you (gegužės galia yra su su jumis) !

1 mintis apie “Pokemon GO pradžiamokslis (iki Gym)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s